PageTitle=רפואה אלטרנטיבית - מכון "לה-וידה" - אימון מנטלי רפואה אלטרנטיבית - מכון "לה-וידה" - אימון מנטלי
x
פייסבוק אינו מגיב לבקשה שלך מכאן. נא להזין כאן כתובת מייל פעילה.
נא שילחו לי קישור כניסה אישי
הזינו את הדואר האלקטרוני חוקי
צור קשר
נושאים
אימון מנטאלי >

אימון מנטאלי

רפואה אלטרנטיבית

מחבר: רונית דניאל | 31/01/2012

עד כמה משפיעה הנפש על הגוף ?


מצב המדגים באופן גרפי את השפעת הנפש על הגוף הוא הפרעת ריבוי אישויות. בנוסף לכך שלחולים בהפרעה יש דפוסים שונים של גלי מוח לכל אישיות ואישיות, תת-האישויות הללו ניכרות בשוני הפסיכולוגי הגדול שביניהן. לכל אחת יש השם, הגיל, הזיכרונות והמיומנויות שלה. לרוב יש לכל אישיות כתב היד שלה, סגנון והופעה משלה, רקע תרבותי וגזעי, כישרונות אמנותיים, שליטה בשפות זרות ומנת משכל משלה. ואפילו יותר מכך ראויים לתשומת לב השינויים הביולוגיים בגוף החולה, במעבר מאישיות לאישיות. לעתים קרובות מצב רפואי של אישיות אחת ישתנה או ייעלם במעבר לאישיות אחרת. אין הוכחה ניצחת מזו לתקפותם של שיטות הטיפול המגוונות הקרויות באופן כללי - רפואה אלטרנטיבית.

האם ניתן לטפל באלרגיות  במסגרת רפואה אלטרנטיבית ?


ד"ר בנט בראון מהמכון לחקר ריבוי האישויות בשיקאגו, מחזיק בידו תיעוד של מקרה, שבו כל האישויות של אדם אחד, היו אלרגיות למיץ תפוזים, מלבד אחת. אם שתה האיש מיץ תפוזים בזמן שאחת מהאישויות האלרגיות שלו הייתה בשליטה, הייתה מיד פורצת בגופו פריחה נוראה. אבל אם הוחלפה האישיות לאישיות הלא-אלרגית, הפריחה הייתה דועכת והוא היה יכול לשתות מיץ תפוזים בחופשיות. ד"ר פרנסין האולנד, פסיכיאטרית מאוניברסיטת ייל המתמחה בטיפול במרובי אישויות, מזכירה מקרה מפתיע אפילו יותר, של תגובת חולה לעקיצת צרעה. האיש הופיע באחד הימים לפגישה הקבועה שלו עם האולנד, כשכל עינו נפוחה לגמרי מעקיצת צרעה. בהבינה שהוא זקוק לטיפול רפואי, יצרה האולנד קשר עם רופא עיניים. הרופא הגיע שעה ארוכה לאחר מכן. בינתיים, משום שהאיש סבל כאבים קשים, החליטה האולנד לנסות משהו. כפי שמסתבר, אחת מאישויותיו של האדם היתה "אישיות אנאסתטית" (כזו שאינה חשה כל כאב). האולנד 'העבירה' את האדם לאישיות האנאסתטית שלו והכאב עבר. עד שהגיע הרופא, ירדה הנפיחות והעין חזרה לאיתנה. ריפוי טבעי במהירות האור. בראות הרופא שאין צורך בטיפול אלטרנטיבי או קונבנציונאלי, חזר כלעומת שבא. אולם לאחר זמן מה הסירה האישיות האנאסתטית את שליטתה מגופו והאישיות הקודמת חזרה, יחד עם כל הכאב והנפיחות של העקיצה. ביום שלאחר מכן הלך האיש לרופא העיניים לקבל סוף-סוף טיפול רפואי.


כדאי לדעת - התת מודע דומיננטי מאוד בהצלחת טיפולים במסגרת רפואה אלטרנטיבית


אלרגיות אינן הדבר היחיד שיכולים חולי MPD לשנות כהרף עין. אם נותר ספק כלשהו ביכולותיו של תת מודע לשלוט בהשפעתן של תרופות, הוא נמחה כליל בקוסמות הפרמקולוגית של מרובי האישויות (עוד הוכחה ניצחת לתקפותם של שיטות הטיפול המגוונות הקרויות באופן כללי - רפואה אלטרנטיבית). במעבר מאישיות לאישיות יכול חולה שיכור להפוך פיקח בין רגע !!! אישויות שונות גם מגיבות באופן שונה לתרופות. בראון מזכיר מקרה שבו 5 מיליגרם של דיאצפם – משכך כאבים  – טשטשו אישיות אחת, בעוד ש- 100 מיליגרם הותירו אחרת כמעט ללא השפעה. פעמים רבות אישיות אחת או יותר היא ילד. אם אישיות של מבוגר מקבלת תרופה ואז אישיות של ילד משתלטת, המנה תהיה מופרזת לאישיות הילד ולהפוך למנת יתר של התרופה. כמו כן קשה להרדים בהרדמה כללית חולי MPD ויש עדויות על חולים המתעוררים על שולחן הניתוחים לאחר שאחת האישויות ה"אנאסתטיות" שלהם השתלטה.

במה ניתן לטפל במסגרת רפואה אלטרנטיבית ?


צלקות, כוויות, ציסטות, ליקויי ראיה, בעיות גניקולוגיות,מתרי הקול, סוכרת, אפילפסיה, גידולים, קצב ההזדקנות ומה לא ? הכל ניתן לטיפול אלטרנטיבי במסגרת רפואה אלטרנטיבית. מצבים אחרים העשויים לעבור שינוי מאישיות לאישיות כוללים צלקות, כוויות, ציסטות ודומיננטיות ימין - שמאל של ידיים. ליקויי ראיה עשויים להשתנות, כך שיש חולים הנזקקים לשניים או שלושה זוגות שונים של משקפיים. אישיות אחת עלולה להיות עיוורת צבעים בעוד שאחרת לא, ואפילו צבע עיניים עשוי להשתנות. יש מקרים של נשים שישי להן מחזור פעמיים או שלוש בכל חודש, משום שלכל אחת מתת-האישיות שלהן יש קצב שונה של מחזור חודשי. פתולוגית התקשורת כריסטי לודלו מצאה, שתבנית הקול של כל אישיות אצל החולים היא שונה, תכונה הדורשת שינוי פסיכולוגי כה יסודי, שגם השחקן המוכשר ביותר אינו מסוגל להסתיר את תבנית הקול שלו. חולת ריבוי אישיות אחת שהופנתה לבית חולים עם סוכרת, בלבלה את רופאיה משלא הראתה כל סימפטומים של המחלה כאשר אחת מהאישיות הלא סוכרתיות שלה הופיעה (עוד הוכחה ניצחת לתקפותם של שיטות הטיפול המגוונות הקרויות באופן כללי - רפואה אלטרנטיבית). יש מקרים של אפילפסיה המופיעה ונעלמת בחילופי אישיות. הפסיכולוג רוברט א. פיליפס ג'וניור מדווח, שאפילו גידולים יכולים להופיע ולהיעלם (למרות שאינו מגלה איזה סוג של גידולים). נראה גם שמרובי אישויות מחלימים מהר יותר ממחלות מאשר אנשים נורמאליים. לדוגמא, יש מספר מקרים מתועדים של כוויות מדרגה שלישית שנרפאו במהירות יוצאת דופן. משונה מכל היא המסקנה של לפחות חוקרת אחת, ד"ר קרנליה ווילבור, המרפאה שהטיפול החלוצי שלה בסיביל דורסט תועד בספר סיביל, שמרובי אישיות אינם מזדקנים באותה המהירות כמו אנשים אחרים (עוד הוכחה ניצחת לתקפותם של שיטות הטיפול המגוונות הקרויות באופן כללי - רפואה אלטרנטיבית).


ריפוי עצמי מתאפשר הודות לטכניקות הדמיה -
מדיטציה בדימיון מודרך - מנדבכיה של רפואה אלטרנטיבית


כיצד ייתכנו כל התופעות הללו? בסימפוזיון על
MPD שנערך לאחרונה, סיפקה חולה בשם קסאנדרה תשובה אפשרית לשאלה. קסאנדרה מייחסת את יכולת ריפוי עצמי יוצאת הדופן שלה גם לטכניקות ההדמיה בהן היא משתמשת וגם למה שהיא מכנה עיבוד מקבילי. כפי שהסבירה, גם כאשר תתי-האישויות שלה אינן בשליטה על גופה, הן עדיין מודעות. זה מאפשר לה "לחשוב" בכמה ערוצים במקביל, לעשות דברים כמו עבודה על כמה מסמכים שונים בו זמנית ואפילו "לישון", בזמן שאישויות אחרות מכינות את ארוחת הערב ומנקות את הבית. וכך, בזמן שאנשים נורמאליים מסוגלים לעשות תרגילי הדמיה ומדיטציה בדימיון מודרך

פעמיים או שלוש ביום, קסאנדרה עושה אותם "סביב השעון". יש לה אפילו תת-אישיות בשם סליס בעלת ידע יסודי באנטומיה ופיסיולוגיה, העסוקה במשך היממה כולה במדיטציה והדמיה בדימיון מודרך של הגוף שלה במצב בריא. לפי קסאנדרה, תשומת הלב המלאה הזאת לבריאותה, היא שמעניקה לה יתרון של רפואה מונעת על פני האחרים. מרובי אישויות אחרים מעלים טענות דומות. אנו מזוהים עמוקות עם התחושה שדברים הם בלתי נמנעים. אם אנו סובלים מקוצר ראייה, אנו "יודעים" שזו "עובדה" פיזיולוגית ומשום כך המצב הזה כורח המציאות לתמיד.


שינוי במצב רוח - שינוי בתודעה - למצבים הפסיכולוגיים שלנו - לחץ ושחיקה בעבודה
לכל אלה השפעה מכרעת על הביולוגיה של הגוף.זו הסיבה שהעתיד טמון דווקא ברפואה אלטרנטיבית


אם אנו סובלים כתוצאה מלחץ ושחיקה בעבודה מסוכרת, איננו חושבים לרגע שהמצב יכול להשתנות עם שינוי במצב רוח או התודעה. אולם התופעה של ריבוי אישויות מציבה אתגר לאמונה זו, ומציעה עובדות נוספות להבנת הפוטנציאל שיש למצבים הפסיכולוגיים שלנו בהשפעה על הביולוגיה של הגוף. אם הנפש של חולה
MPD דומה להולוגרמה מורכבת, נראה שלגוף איכויות דומות, ושאף הוא עשוי לעבור ממצב ביולוגי אחד לאחר במהירות של רפרוף בחבילת קלפים. מערכת השליטה, שצריכה לפעול על מנת לאפשר את היכולות הללו, חוצה את גבולות ההבנה הקונבנציונאלית ומותירה את היכולת להעלמת יבלות הרחק מאחור. תגובה אלרגית לעקיצת צרעה היא תהליך פיסיולוגי מורכב ומחייב מעורבות של נוגדנים, ייצור של היסטמין, התרחבות והתכווצות של כלי דם, שחרור מוגבר של מרכיבים חיסוניים ועוד (עוד הוכחה ניצחת לתקפותם של שיטות הטיפול המגוונות הקרויות באופן כללי - רפואה אלטרנטיבית). אילו נתיבים, לא ידועים, מאפשרים לנפש של ה-MPD להקפיא את כל התהליכים הללו במקומם ? ומה מאפשר להם לבטל את ההשפעה של אלכוהול או כימיקלים אחרים בדם או "לכבות ולהדליק" סוכרת ?!   כרגע איננו יודעים ועלינו להיוועץ בעובדה פשוטה אחת. לאחר שעבר חולה MPD טיפול אלטרנטיבי מוצלח והוא שב להיות 'מאוחד', באופן כלשהו הוא יכול עדיין לבצע את המעברים הללו כרצונו. עובדה זו מרמזת על כך שהיכן שהוא עמוק בתוך תוכנו, לכולנו היכולת לעשות זאת. ועדיין זה לא כל מה שביכולתנו לחולל. לכולנו היכולת לחולל ריפוי עצמי.

בישראל מוצעים קורסים מקצועיים, ברמה גבוהה מאוד, להכשרה בהתמחויות משלימות של רפואה אלטרנטיבית. כאן בלה-וידה אנו מציעים קורס רייקי 1 למתחילים וקורס רייקי 2 למתקדמים. שיטת טיפול אלטרנטיבי עממי לריפוי עצמי ולריפוי בני המשפחה.


חייגו או צרו קשר ואנחנו נתקשר

<