PageTitle=הגשמה עצמית - מכון "לה-וידה" - אימון מנטלי הגשמה עצמית - מכון "לה-וידה" - אימון מנטלי
x
פייסבוק אינו מגיב לבקשה שלך מכאן. נא להזין כאן כתובת מייל פעילה.
נא שילחו לי קישור כניסה אישי
הזינו את הדואר האלקטרוני חוקי
צור קשר
נושאים
אימון מנטאלי >

אימון מנטאלי

הגשמה עצמית

מחבר: רונית דניאל | 16/01/2011

התפתחות אישית או הגשמה עצמית - מה קדם למה ?

הגשמה עצמית - חיונית לכל אחד ואחת מאיתנו. האם נהמר על האפשרות שלא נממש הגשמה עצמית במלואה ? איך נגדיל משמעותית את הסיכויים שלנו לכלל מיצוי עצמי ?  צעד ראשון - הולכים לייעוץ אישי אחד על אחד. המטרה - לשמוע אבחון של החוזקות והחולשות והכי חשוב - לקבל מושג כיצד בדיוק עליך לנצל את כישוריך וכיצד בדיוק לחזק את תכונותיך החלשות. בסופו של יום משקלך הסגולי גדל ככל שתתמיד בתהליך של התפתחות אישית. לאורך הדרך, יהיה עליך לברור בכל פעם אחד מהמסלולים האפשריים (אימון אישי, פיתוח מנהלים, אימון קבוצתי, סדנאות העצמה, קורסים ועוד) ובכל מסלול יהיה עליך לברור מאמן אישי / מאמנת אישית / מנחה סדנאות וכו'. בד בבד, ככל שתתמיד בהתפתחות אישית, הישגיך בחיים האישיים והמקצועיים יצטברו ויעצימו. לא תמיד תנחל הצלחה ולא תמיד תשיג ניצחון ומעת לעת תנחל אכזבה קשה בעטיו של כשלון צורב ואז תשמח לגלות בתוכך תעצומות נפש שלא הכרת ומתוך דבקות במטרה, תמשיך הלאה ללא דיחוי נוסף וביתר שאת.
 

איך מבטיחים הגשמה עצמית ?


התשובה הישירה לשאלה זו - בעקיפין. כלומר, נבטיח הגשמה עצמית רק אם נתמיד לקיים תהליך עקבי של התפתחות אישית. רבים וטובים משלבים הגשמה עצמית עם התפתחות אישית באימון אישי / אימון עסקי / אימון קבוצתי / סדנאות העצמה. כל אלה נועדו לשכלל  אותנו - לפתח אותנו - התפתחות אישית להגשמה עצמית. התחומים המסורתיים נוהגים כך מקדמת דנא - בספורט, בנגינה ובאומנויות לחימה, בין אם באופן אישי של מאמן מול מאומן - אחד על אחד ובין אם מאמן או מנחה מול קבוצה. בכל דבר משמעותי למעשה. ומה משמעותי יותר מהמכלול כולו ?  לכל אחד מאיתנו מכלול חיים הכולל בריאות + קריירה + משפחה. רבים חווים פער משמעותי בין ציפיותיהם מעצמם ומחייהם לבין המציאות שלהם בפועל. גם לאופן תפיסתם את המציאות יש משמעות רבה. כל אחד מהמסלולים הנזכרים לעיל מעוררים, מדרבנים, מובילים, מנחים את המשתתף הפעיל בתהליך פרוגרסיבי של מודעות עצמית הולכת ונבנית תוך שחרור תפיסות מקרקעות ומזהמות מחד ונקיטת פעולות קונקרטיות ליישום תוכנית פעולה ממשית מאידך. זו בעצם מסגרת "עבודה", שבלעדיה למאומן יש קושי להתמיד בעשיה ולשמר את המומנטום הנדרש להגשמה עצמית. לא תיתכן התפתחות אישית ללא צבירת חוכמה מתובנה אחת לשניה - הבנות קריטיות להמשך הדרך.


תרומת סדנאות העצמה לפיתוח כישורי ניהול


אימון אישי / אימון קבוצתי / אימון עסקי / פיתוח מנהלים (בדגש על פיתוח כישורי ניהול) נועד לספק משוב להתנהלות - בחינה אובייקטיבית של הפעולות הנעשות ומידת נאמנותן לתוכנית פעולה שהותוותה יחדיו. לעומת זאת, סדנאות העצמה נועדו במידה רבה להקנות כלים של "איך להיות ?"  "להיות אני"  ולא לוותר.  מימוש עצמי אפשרי רק בתנאי שנותרנו נאמנים למי שאנחנו. אם ניקח בהשאלה אנלוגיה מעולם החי - הגשמה עצמית של דגים - מוטב בהחלט שלא יעמוד בסתירה להווייתם ה"דגית". לגופו של עניין - על כל אחד מאיתנו להתחבר למהותו הפנימית. דע את עצמך !  דע מה עושה לך טוב. מה עושה לך רע. דע לעומק. אל תתייחס לדברים באופן רדוד. לעיתים מה שעושה לך טוב בטווח הקצר יסתיים בכי רע. לעיתים מה שמעיק עליך היום, יתברר כדבר הטוב ביותר שקרה לך. הדברים מורכבים ?  אכן כן. על כן, כל כך נדרש להשתתף באופן פעיל בסדנאות העצמה בעיקר בשלב ההתנעה וההרצה של השינוי הגדול - המגה שינוי של חייכם. הגשמה עצמית אם כן מתגשמת כפועל יוצא של השקעה רצינית ומתמשכת בהתפתחות אישית ובשכלול עקבי של כישורי ניהול מתקדמים.


חייגו או צרו קשר ואנחנו נתקשר

<