PageTitle=כח המחשבה - מכון "לה-וידה" - אימון מנטלי כח המחשבה - מכון "לה-וידה" - אימון מנטלי
x
פייסבוק אינו מגיב לבקשה שלך מכאן. נא להזין כאן כתובת מייל פעילה.
נא שילחו לי קישור כניסה אישי
הזינו את הדואר האלקטרוני חוקי
צור קשר
נושאים
אימון מנטאלי >

אימון מנטאלי

כח המחשבה

מחבר: רונית דניאל | 16/01/2011

פסיכוקינזיס בכח המחשבה בקנה מידה נרחב יותר

עד כה הוגבלו האפקטים הנמדדים במעבדה של פסיכוקינזיס בכח המחשבה לעצמים קטנים בלבד, אולם העובדות מצביעות על כך, שלפחות כמה אנשים יכולים להביא לשינויים גדולים יותר בעולם הפיסי. הביולוג לייאל ווטסון, מחבר רב המכר supernature, שהינו גם חוקר של התופעות הפארא-נורמליות בכל רחבי העולם, פגש באדם שכזה במהלך ביקור בפיליפינים. האיש היה אחד מאלה המכונים מרפאי הרוח הפיליפיניים, אולם במקום מגע בגופו של החולה, החזיק את ידו כעשרים וחמישה סנטימטרים מעל גופו של החולה בכיוון עורו, וכתוצאה מידית הופיע חתך על פני העור. ווטסון לא רק צפה מהצד בכישורי הניתוח באמצעות כח המחשבה של האיש, אלא שבאחד הניתוחים, בעת שביצע האיש תנועה רחבה מהרגיל באצבעו, נחתך ווטסון עצמו בגב ידו כתוצאה ממנה. הוא נושא את הצלקת עד עצם היום הזה. יש עדויות לכך שבאמצעות כח המחשבה ניתן לרפא עצמות. מספר דוגמאות לריפוי מסוג זה הובאו ע"י ד"ר רקס גרדנר, רופא בבית החולים המחוזי סנדרלנד באנגליה. 

הילינג בכח המחשבה


הריפוי בן תקופתנו התרחש בקרב קבוצת נזירות לותרניות מדרמשטאט, גרמניה. הנזירות עסקו בבניית קפלה, כשאחת האחיות נפלה דרך רצפה שנוצקה לא מכבר על קורת עץ מתחת. היא הובהלה לבית החולים, שם נראה בבירור בצילום רנטגן שבר פתוח באגן הירכיים. במקום לסמוך על שירותי הרפואה הסטנדרטיים, בילו האחיות את הלילה כולו בתפילה. למרות התעקשותם של הרופאים להשאירה במעקב לשבועות אחדים, לקחו אותה הנזירות מבית החולים כעבור יומיים והמשיכו להתפלל ולהניח ידיים על גופה - טיפול בהילינג. להפתעתן, מיד לאחר מכן קמה הנזירה ממיטתה, חופשייה מכאבי התופת של השבר ונראית בריאה לחלוטין. נדרשו לה רק שבועיים נוספים להגיע להחלמה מלאה, בסיומם חזרה לבית החולים והציגה את עצמה לרופאים הנדהמים. למרות שגרדנר אינו מנסה להסביר ריפוי זה או אחרים שהוא דן בהם במאמרו, פסיכוקינזיס בכח המחשבה, נראה כהסבר סביר ביותר. בהיות התהליך לריפוי עצמות ארוך ביותר, ואפילו במקרה של הרגנרציה הניסית של עצם האגן של מישלי התהליך ארך מספר חודשים, נראה סביר להציע את היכולות של הילינג בכח המחשבה הבלתי מודעות של הנזירות בעת הנחת הידיים (הילינג) כאחראיות להצלחת המשימה.

רפואה שלמה בכח המחשבה


גרדנר מתאר ריפוי טבעי דומה שאירע במאה השביעית בעת בניית הכנסייה בהקסהאם, אנגליה, מקרה שבו היה מעורב סיינט ווילפריד, אז הבישוף של הקסהאם. בעת בניית הכנסייה, נפל בנאי בשם בות'לה מגובה רב ושבר את ידיו ואת רגליו כאחד. הבנאי שכב גוסס כשמעליו עמד ווילפריד והתפלל, מזמין אליו פועלים אחרים לתפילה. הם הצטרפו, "נשמת החיים חזרה" לבות'לם והוא החלים במהירות. היות ונראה שהריפוי לא התרחש עד שלא הצטרפו לסיינט ווילפריד האחרים, מתעוררת השאלה האם הייה סיינט ווילפריד מחולל הריפוי, או, ששוב, היה זה פסיכוקינזיס בכח המחשבה הלא מודע, המאוחד של האסיפה כולה? הבוטניקאי הידוע ד"ר וויליאם טפטס בריגהם, אוצר מוזיאון הבישוף בהונולולו, שהקדיש הרבה מחייו לחקר הבלתי נודע, תיעד אירוע שבו נרפאה עצם שבורה ריפוי מיידי ע"י שמאנית מהוואי או קאהונה. עד הראייה למקרה הייה ידידו של בריגהם, א.ק. קומבס. סבתה של אישתו הייתה נחשבת לאחת הקאהונות רבות העוצמה ביותר באיים ופעם, בעת מסיבה בביתה של הקאהונה חווה קומבס את יכולותיה ממקור ראשון. במקרה המדובר מעד אורח בסלעי החוף ושבר את רגלו באופן כה חמור, שניתן הייה לראות את קצוות העצם בולטים מעל פני העור. בהבחינו בחומרת הפציעה, הציע קומבס להביא את האדם במהירות לבית החולים, אלא שהקאהונה הזקנה לא שעתה אליו. כורעת לצידו של האיש, היא יישרה את רגלו, דוחפת את האזור הפגוע בכוח. לאחר תפילה וריכוז שנמשכו מספר דקות בלבד (כח המחשבה), היא נעמדה והכריזה שהריפוי הסתיים. האיש התרומם בפליאה על רגליו, צועד צעד אחד ואז שני. הוא נרפא לחלוטין ועל רגלו לא נראה כל סימן לפגיעה בכל צורה שהיא.

פסיכוקינזיס -  כח המחשבה של המונים בצרפת של המאה ה-18

למרות עוצמת האירועים הללו, אחת ההתגלויות המדהימות ביותר של פסיכוקינזיס בכח המחשבה ואחד המקרים המרשימים ביותר של ניסים שתועדו מעולם, התרחש בפריס במחצית הראשונה של המאה ה-18. האירועים התרחשו סביב כת פוריטנית של קתולים בהשפעה הולנדית הידועים כ-יאנסניסטים. למרות שבוהם מוכן לשקול אפשרויות פארא-נומאליות כמו פסיכוקינזיס  בכח המחשבה  ואחרות, הוא מעדיף שלא להתייחס לתופעות ספציפיות כמו היכולות העל טבעיות של היאנסניסטים. אולם שוב, אם אנו מוכנים לקחת ברצינות את עדותם של רבים כל כך ואם איננו מתכוונים להאמין שאלוהים העדיף את הקתולים היאנסניסטים על פני הרומיים, פסיכוקינזיס  בכח המחשבה, בגרסתה הרדיקאלית, נראה כהסבר עדיף. מעורבותו של מנגנון רוחי כלשהו מתבקשת בבירור בשל ההופעה של יכולות רוחיות אחרות כמו ראייה רוחית בשעת ההתקפים. בנוסף כבר הסתכלנו בכמה דוגמאות שבהן אמונה חזקה בשילוב עם היסטריה עוררו את כוחותיה העמוקים יותר של התודעה, וגם כאן הופיעו הללו במנות גדושות. למעשה ייתכן, שאפקטים של פסיכוקינזיס  בכח המחשבה, נוצרו לא על ידי אדם מסוים, אלא על ידי התלהבות קנאית והאמונה של הנוכחים כולם, שבהן אולי נעוצה הסיבה לעוצמה יוצאת הדופן של ההתרחשויות. הרעיון הזה אינו חדש. בשנות ה-20 של המאה ה-20 הציע פסיכולוג אוניברסיטת הארווארד, וויליאם מק'דוגאל, שניסים דתיים עשויים להיות תוצאה של כוחות רוחיים קולקטיביים של מספר מאמינים גדול. פסיכוקינזיס  בכח המחשבה עשויים להסביר את האי-פגיעות של המתעוותים. במקרה של ג'אן מולט, אפשר לטעון שהיא השתמשה באופן לא מודע (מתוך תת מודע) בכח המחשבה לבלימת ההשפעה של מכות הפטיש. אם השתמשו המתעוותים בכח המחשבה לשליטה בשרשראות, גרזנים, סכינים ולעצירתם במסלולם ברגע המדויק של המגע, יהיה זה משום הסבר לכך שלא נותרו כל סימנים או חבלות בגופם. באופן דומה, כאשר ניסו אנשים לחנוק את היאנסניסטים, ייתכן וידיהם נעצרו במקומן על ידי פסיכוקינזיס  בכח המחשבה ולמרות שדימו בנפשם שהם מוחצים רקמת בשר, ידיהם למעשה רק סגרו על הלא כלום.

רונית נושאת הרצאות בנושא כח המחשבה וכלים מנטליים נוספים ומקיימת פעילויות פיתוח כישורי ניהול באמצעות כלים מנטליים.


חייגו או צרו קשר ואנחנו נתקשר

<